czwartek, 31 marca 2011

Legioniści w reprezentacji

Dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach ligowych dla niektórych zawodników oznacza jeszcze większą pracę i walkę o miejsce w składzie reprezentacji Polski. Na zgrupowania kadry wyjechało w sumie sześciu Legionistów, którzy reprezentowali Polskę w czterech kategoriach wiekowych.

Zabrał dwóch, sprawdził jednego

Selekcjoner reprezentacji Polski, Franciszek Smuda na mecze z Litwą i Grecją powołał dwóch graczy Legii: Michała Kucharczyka i Jakuba Rzeźniczaka. Szansę pokazania się na boisku otrzymał tylko ten pierwszy. Młody napastnik stołecznego klubu, łącznie spędził na placu zaledwie 23 minuty, w trakcie których nie wyróżnił się niczym szczególnym. W przegranym 0:2 starciu z Litwą na kwadrans przed końcem spotkania zmienił Roberta Lewandowskiego. Piętnastominutowy występ okupił drobnym urazem. W meczu z Grecją Kucharczyk wszedł na boisko w 83 minucie, ponownie zmieniając snajpera Borussi Dortmund.

Kapitan Borysiuk
Reprezentacja Polski U – 20 w czwartek i sobotę, w ramach Turnieju Czterech Narodów, rywalizowała z Niemcami i Szwajcarami. Pełne 90 minut w obu spotkaniach zanotował Ariel Borysiuk. W pierwszym spotkaniu Polacy zremisowali 1:1 z naszymi zachodnimi sąsiadami, natomiast w sobotnim starciu podopieczni Andrzeja Zamilskiego nie sprostali Szwajcarom, przegrywając 1:3. Borysiuk pełnił w tym meczu funkcję kapitana.

Skuteczny Żyro
Zdecydowanie najlepiej z zawodników Legii powołanych na mecze reprezentacji zaprezentował się Michał Żyro. Reprezentacja Polski U – 19 dwukrotnie mierzyła się z rówieśnikami z Norwegii. W obu tych meczach Żyro odgrywał kluczowe role, trzykrotnie pokonując bramkarza rywali. W sobotnim pojedynku 19 letni pomocnik zdobył dwa gole, a Polska wygrała 3:1. Dwa dni później legionista strzelił bramkę dającą reprezentacji kierowanej przez Janusza Białka remis 1:1. W meczach z Norwegami w pełnym wymiarze czasowym grał inny wychowanek Akademii Piłkarsikej Legii Warszawa, Wojciech Lisowski.

Bohater Kamiński
Do sporej niespodzianki doszło w Łomży, gdzie reprezentacja Polski U – 18 pokonała Holandię 3:0. Bohaterem "Biało-Czerwonych" został napastnik Młodej Legii, Kamil Kamiński, który strzelił gola i zaliczył asystę."Kamyk" pojawił się na boisku w drugiej odsłonie. Na początku bardzo precyzyjnie zagrał do Szymona Drewniaka, który pokonał golkipera "Oranje". W dalszej części spotkania Kamiński wykorzystał sytuację sam na sam z holenderskim bramkarzem.